Prosperi ALPINI. Prosperi Alpini Marosticensis, philosophi, - Lot 399

Lot 399
Estimation :
250 - 300 EUR
Result : 250EUR
Prosperi ALPINI. Prosperi Alpini Marosticensis, philosophi, medici, in celeberrimo lyceo Patavino pharmaciae professoris ordinarii, hortique medici praefecti, Rerum Aegyptiarum. Libri quatuor, opus postumum. Lugduni Batavorum Apud Gerardum Potuliet, 1735. In-8, 248 pages, full calf, smooth spine, headpiece and natural edges (period binding). Illustrated with 23 engraved folding plates. Provenance: Maurice Villaret bookplate.